Технологія укладання бруківки

ПРИГОТУВАННЯ ОСНОВИ для бруківки

Найперше слід усунути шар грунту від 30 до 50 см, а також ретельно очистити його від коріння рослин, що росли у цьому місці. Далі підготовлений грунт слід зміцнити вібратором, зберігаючи нахил 3-4 % в поперечному напрямку та 0,5 % - в повздовжньому. Попередньо слід також передбачити каналізаційну систему для стоку води.

ҐРУНТУВАННЯ

Далі готуємо основу (щебнево-піщану або гравійно-піщану) товщиною залежно від передбачуваної ваги та навантажень, що виникатимуть в процесі експлуатації покриття, замощеного бруківкою. Вона виконує несучу і дренажну функцію, оскільки захищає бруківку від надмірного намокання, а також захищає від морозів. Цей шар може бути утворений зі щебеню (найкращий варіант), гравію або шлаку фракції 30-60 мм. Слід збити його до твердого стану, а зверху поверхню присипати дрібнішим щебенем (фракції 0-30 мм). Якщо планується рух механічних транспортних засобів, підсипка повинна мати товщину від 25 до 45 см (залежно від ваги транспортних засобів). У решти випадках достатньо – 15 см.

ПІДСИПКА

Підписка виконується у співвідношенні 1:5 (цемент - пісок), яка твердіє пізніше від атмосферних опадів, і таким чином скріплює бруківку з основою, підвищує стійкість основи до розмивання водою. Хоча все частіше підсипку виконують із самого піску. Вирівнюємо цей шар так, що отримати товщину 3-5 см, але не ущільнюємо його.

МОЩЕННЯ БРУКІВКИ

Тепер вже можемо безпосередньо укладати бруківку бажаної товщини. Це слід робити з верхньої частини, так щоб укладник знаходився на поверхні вже вистеленої бруківки і не псував попередньо підготовленої підсипки. Дуже важливо зберігати проміжки (щілини) між кожною бруківкою величиною приблизно 2-3 мм, що передбачено формою бруківки, яка на бічних гранях містить спеціальні виступи. Крізь ці щілини дощова вода просочується в грунт. Обрізання бруківки виконується механізмами для різки.

УЩІЛЬНЕННЯ ПОВЕРХНІ

Після викладення бруківки, проміжки між бруківками засипаємо піском (таким самим як для підсипки), наприклад, з допомогою віника. Далі всю поверхню вистеленої бруківки зміцнюємо вібратором (вібруємо). У випадку необхідності досипаємо пісок в щілинах. Правильно викладена бруківка повинна становити єдину площину. Йдучи по такій поверхні не повинно відчуватися різниці висоти в місцях з’єднання бруківок.