Граніт

Граніт є одним з чудес Землі. Він не зустрічається більше ні на одній з планет Сонячної системи. Саме граніт геологи називають «візитною карткою Землі». Виник він на ранніх етапах формування нашої планети з гранітної магми при надзвичайно високих температурі і тиску. Ця гірська порода є обов'язковою складовою тектонічних плит, що утворюють суходіл. Саме на цих гранітних плитах розташована більшість об'єктів Землі.

   Назва граніт походить від латинського слова «granum», що означає «зерно».

До складу граніту входить кілька компонентів, основними з яких є кварц, польовий шпат і слюда. Кожен компонент наділяє граніт особливими характеристиками. Наприклад, кварц забезпечує надзвичайну міцність, польовий шпат формує багату кольорову гаму, слюда дає гру світла, блиск і дзеркальне відображення при поліровці.

Граніт є чудовим будівельним матеріалом, добре распилюється, колеться, полірується, термообробляється і т.д. Може використовуватися як у непереробленому вигляді , наприклад, для будівництва різних споруд , так і як облицювальний матеріал.

Гранітна бруківка, плитка, цегла, бордюри, сходи, підвіконня, балясини, пам'ятники - це далеко не весь список продукції, яка виготовляється з природного каменю. Саме з граніту побудовані піраміди Єгипту, саркофаги фараонів, мостові Європи, дороги Риму, стародавні замки, собори та інші твори мистецтва, якими можна милуватися донині.

Натуральний камінь - це унікальний матеріал, що має найвищу якість і красу. У ньому є «душа». Двір, мощений бруківкою з природного каменю, дає особливу насолоду і комфорт. Цікаво те, що не має значення, яка гранітна бруківка лежить під ногами - колота, пилена, некалібрована, окатана - вона вся дає відчуття вишуканості, достатку, вічності.

З цього матеріалу руки професійного майстра можуть вимостити не просто двір або садові доріжки, а створять справжні шедеври мистецтва.

Гранітна бруківка - це будівельний матеріал, виготовлений з натурального каменю, має характерну квадратну або прямокутну форму і застосовується в мощенні доріг.

Якщо Ви зупинили свій вибір на бруківці, то ніколи не пошкодуєте, бо не доведеться піклуватися про повторне мощення через руйнування матеріалу, не потрібно буде заново витрачатися. Бруківка завжди буде дарувати Вам відчуття комфорту і затишку, аристократичності і достатку. Чи потрібна ще оцінка матеріалу, з якого вимощені дороги вік яких понад 4600 років? За ним у свій час транспортувалися блоки до єгипетських пірамід. Гранітна бруківка і зараз прикрашає центральні вулиці європейських міст і по праву вважається
« візитною карткою Європи».

Бруківка з граніту є безпроблемним матеріалом, який має дуже багато переваг:

  • не старіє (на ній не буває тріщин, не буває плям);
  • зручна для мощення ( відповідна форма );
  • красиво викладається в художні візерунки (за рахунок широкої колірної гами);
  • може використовуватися багато разі ;
  • не дає шкідливих випарів.

   Бруківка з натурального каменю виробляється різних розмірів і кольорів. Стандартні розміри плитки наступні: 50Х50Х50 мм , 100Х100Х50 мм , 70Х70Х70 мм , 80Х80Х50 мм , 80Х80Х80 мм , 100Х100Х100 мм; 150Х150Х150 мм; 100Х200Х100мм , 200Х200Х100 мм.

Колірна гамма гранітної бруківки різноманітна: темно -сірого кольору (габро) , світло- сірого(покостівка) , червоного(капустянське, лезники), червоно -коричневого(василівка),  зеленого(маславське,софіївське),розового(межерічка) чорного з синіми вкрапленнями кольорів (лабрадорит).

Застосування гранітної бруківки:

Вимощення служить для відведення атмосферних опадів , для захисту фундаменту від впливу кореневої системи рослин , для обслуговування будівель. У будівництві для її пристрою застосовуються різні матеріали: бетон, тротуарна плитка, асфальт, гранітна бруківка. Так що, бруківка з натурального каменю - це ідеальне рішення при влаштуванні вимощення.